Badania paliw alternatywnych

Czy wiesz, co powstaje z odpadów po odseparowaniu z nich frakcji nadającej się do recyklingu?

Paliwo – a dokładniej surowiec do produkcji paliw alternatywnych. Jest to tak zwana wysokokaloryczna frakcja odpadów komunalnych, która podczas spalania wydziela dużą ilość ciepła. Po odpowiednim przetworzeniu i rozdrobnieniu paliwo powstałe z odpadów można nazwać RDF-em (Refuse Derived Fuel), a paliwo spełniające unormowane wymagania składu surowcowego – SRF-em (Solid Recovered Fuels). I choć z pozoru rozdrobniona frakcja wydaje się jednolita, proces analityczny paliw z odpadów wymaga wiedzy i ogromnego doświadczenia w celu prawidłowej interpretacji wyników.

Badaniem odpadów i paliw z odpadów Energopomiar zajmuje się od lat. Nasze Laboratorium Inżynierii Środowiska posiada certyfikat Polskiego Centrum Akredytacji nr AB 550 i nieprzerwanie od 2004 roku świadczy usługi w tym zakresie. Co roku badamy tysiące próbek, dostarczając wyniki zarówno producentom paliw alternatywnym, jak również cementowniom, spalarniom czy elektrociepłowniom.

Co nas wyróżnia?

  • Świadczymy kompleksowe usługi – od pobrania próbek aż po raport z badań. Badamy między innymi zawartość wilgoci, zawartość popiołu, elementarny skład paliwa (zawartość węgla, wodoru, azotu, siarki), wartość opałową, zawartość metali ciężkich czy zawartość frakcji biodegradowalnej.
  • Nasi specjaliści to wykwalifikowani laboranci z wieloletnim doświadczeniem w analityce odpadów.
  • Z naszych usług korzystają liderzy branży na polskim rynku paliw z odpadów.

Zapraszamy do kontaktu:

Katarzyna Lukoszek

Kontakt dla mediów

Katarzyna Lukoszek

Kierowniczka Działu Komunikacji Marketingowej
kom. +48 693 694 360
e-mail: klukoszek@energopomiar.com.pl

inne wiadomości

Środowisko i klimat w raporcie ESG – zasoby wodne i morskie

Środowisko i klimat w raporcie ESG – zasoby wodne i morskie

Na co powinna zwrócić uwagę spółka raportująca zrównoważony rozwój w obszarze celów związanych z zasobami wodnymi i morskimi? Przedsiębiorstwo wskazuje, czy i w jaki sposób jego cele odnoszą się do: zarządzania istotnymi skutkami, zagrożeniami i szansami związanymi z...

Energopomiar w Związku Producentów Paliw z Odpadów i Biomasy

Energopomiar w Związku Producentów Paliw z Odpadów i Biomasy

Z dniem 14 maja 2024 r. Energopomiar został przyjęty w poczet członków Związek Producentów Paliw z Odpadów i Biomasy. Dziękujemy za uznanie i liczymy na owocną współpracę! Głównym celem ZPPOB jest wzmocnienie i rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym, a także...