Efektywne spotkania
z Energopomiarem
Szanowni Państwo
W okresie od grudnia 2021 do grudnia 2022 roku Energopomiar zorganizował 10 bezpłatnych webinariów z cyklu „Efektywne spotkania dla ciepłownictwa”, w których wzięło udział ponad 1000 osób. W 2023 roku wracamy z nowymi tematami dla szerszego grona odbiorców. Nasze spotkania kierujemy do wszystkich sektorów, których dotyczy transformacja energetyczna: ciepłowniczego, energetycznego, komunalnego, a także do samorządów.
Transformacja energetyczna w świetle obowiązującego prawa, standardów ochrony środowiska, stanu techniki i technologii, czynników ekonomicznych, wymaga odpowiedniego zaplanowania, wiedzy i kompleksowego podejścia. Decyzje – czy to dotyczące strategii dekarbonizacji, czy też planu inwestycyjno-modernizacyjnego – powinny być poparte analizami techniczno-ekonomicznymi, rzetelnymi pomiarami i badaniami. Tym kierujemy się w naszej praktyce inżynierskiej oraz pracach doradczych.
W cyklu krótkich – a zarazem efektywnych – spotkań online będziemy poruszać zagadnienia, które są ważne dla naszych klientów, dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniami.
Do zobaczenia!
Spotkanie 1.
9 lutego 2023 r.
10:00
Online
Do spotkania pozostało
Dzień(s)
:
Godzina(y)
:
Minut(y)
:
Sekund(y)

Przemysław Wilaszek
Kierownik Działu Automatyki
Nowoczesne układy pomiarów fizykochemicznych w ciepłownictwie
Zakres tematyczny:
- reprezentatywny pobór próbki,
- układy przygotowania próbek,
- zamknięte obiegi wody chłodzącej,
- układ stabilizacji temperatury próbek,
- nowoczesna aparatura pomiarowa,
- cyfrowe czujniki pomiarowe.
Po prezentacjach naszych specjalistów będzie możliwość zadawania pytań na czacie.
Prelegent

Przemysław Wilaszek
Kierownik Działu Automatyki
Przemysław Wilaszek pracuje w Energopomiarze do 2012 roku – początkowo jako specjalista ds. pomiarów fizykochemicznych, a od 2019 roku jako kierownik Działu Pomiarów Fizykochemicznych. Od 2021 roku obejmuje stanowisko kierownika Działu Automatyki.
Prowadził szereg projektów modernizacji systemów automatycznej korekcji obiegów wodno-parowych w elektrociepłowniach i elektrowniach w całej Polsce. Autor i/lub współautor analiz możliwości automatyzacji procesu kontroli chemicznej obiegów wodno-parowych w elektrociepłowniach.
Koordynował prace zagraniczne takie jak dostawa stacji pomiarów fizykochemicznych i stacji dozowania fosforanów dla Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Milton Keynes (Wielka Brytania) oraz „Remont systemów próbkowania i dozowania w Elektrowni Gardanne (Francja). Przystosowanie do spalania biomasy/przedłużenia żywotności bloku nr 4”.
Jest absolwentem Politechniki Śląskiej na kierunku energetyka w dwóch specjalnościach: Procesy i Systemy Energetyczne oraz Cieplne Systemy Energetyczne na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki.
Planowane spotkania
Spotkanie 2.
23 lutego 2023 r.
10:00
Online

Patrycja Żupa-Marczuk
Ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju w firmie „Energopomiar” Sp. z o.o.
Taksonomia UE – Techniczne Kryteria Kwalifikacji dla sektora energetyki
Zakres tematyczny:
- Co w praktyce oznacza sprawdzenie zgodności z Technicznymi Kryteriami Kwalifikacji w sprawie istotnego wkładu oraz DNSH?
- Zasada istotnego wkładu w łagodzenie zmian klimatu dla działalności:
- Produkcja energii elektrycznej z bioenergii
- Kopalne paliwa gazowe
- Produkcja energii elektrycznej z odnawialnych niekopalnych paliw gazowych i ciekłych
- Produkcja energii elektrycznej z energii wodnej
Formularz rejestracyjny
Cykl „Efektywne spotkania z Energopomiarem” jest skierowany do przedstawicieli sektorów energetyki i ciepłownictwa (w szczególności elektrowni, elektrociepłowni, przedsiębiorstw energetyki cieplnej, ciepłowni), przemysłu i sektora komunalnego.
Udział w webinarach jest bezpłatny dla osób zawodowo związanych z ww. grupami, będących klientami lub potencjalnymi klientami Spółki lub firmami/organizacjami współpracującymi ze Spółką na zasadach partnerstwa. Ponadto warunkiem udziału jest subskrybowanie newslettera Energopomiaru. W tym celu konieczna jest rejestracja za pomocą formularza i podanie danych służbowych, w szczególności adresu mailowego umożliwiającego identyfikację osoby i firmy lub organizacji, w której pracuje. Rejestracja jest jednorazowa i uprawnia do udziału we wszystkich webinariach „Efektywne spotkania z Energopomiarem”. W każdej chwili można z niej zrezygnować.
W związku z powyższymi zasadami organizator, tj. „Energopomiar” Sp. z o.o., zastrzega sobie prawo do odmowy rejestracji osób, których danych nie można zweryfikować lub które nie należą do wyżej zdefiniowanych odbiorców.
Problemy z formularzem prosimy zgłaszać na adres web@energopomiar.com